Hakkımızda

Ekremoğlu Süt ve Süt Ürünleri 1996 yılında Çanakkale Ayvacık ilçesinde Nazmi Tok ve Behçet Tok  tarafından kurulmuştur. ISO 9001, ISO 22000 standartlarında kaliteli hijyenik ve doğal ürünler üreterek kıymetli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Ürünlerimiz EPD Coğrafi işareti sertifikası taşır. Bu sertifikayı taşımayan peynir üreticileri “Ezine Peyniri” üretemez.

Ekremoğlu Süt ve Süt ürünleri markası ürün kalitesi ve standartını en üst seviyede tutmayı amaçlar. Bu akımdan üretim tekniklerinde düşük maliyetli yöntemleri tercih etmez. Kaliteli ürün çıktısı oluşturacak yöntemleri kullanır. 

Markamız, personelinin bilinçlenmesi için düzenli eğitimler verir. Personelimiz kadromuz operasyon ve üretim alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşur. 

Eğitimi, kaliteyi ve Ar-Ge’yi önemseyen markamız, 2010 yılında üretim tesislerini geleneksel üretim ile teknolojiyi birleştirecek şekilde yenilemiştir.

Önceliği kaliteli üretime veren Ekremoğlu Süt ve Süt Ürünleri, daha fazla ürün üretme amacından çok daha kaliteli ürün üretme amacını benimsemektedir. Bu nedenle teknolojiyi yakından takip ederken, kaliteden ödün vermemeye özen göstermektedir.

Sonuç olarak; Ekremoğlu Süt ve Süt Ürünleri, kaliteyi ucuza sunmayı kendine amaç edinmiştir ve bu amaç doğrultusunda yoluna devam etmektedir.

Bizlere iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 

HİKAYEMİZ

1984 yılında henüz 16 ve 18 yaşlarında olan Nazmi ve Behçet Tok 7 kişilik geniş bir ailenin bütçesine katkı sağlamak amacıyla keçi çobanlığına başladılar. İlerleyen yıllarda Nazmi Tok, annesi Müslime Tok’un bahçesinde yetiştirdiği taze sebze, meyveleri satmak amacıyla pazara çıkmaya başladı. Askerlik çağına ulaşan Nazmi Tok, kardeşi Behçet Tok’a işleri emanet ederek görevi için ailesinden işinden ayrıldı. 

Behçet Tok bu dönemde samimiyeti, dürüstlüğü, eğlenceli halleriyle Nazmi Tok’un kurduğu sistemi ilerletti. Pazarda sevilen, tercih edilen marka olma yolunda ilk adımları attı. Uyum içerisinde çalışan iki kardeş 1990 Yılında peynir alım ofislerini kurdular. Burada Ayvacık köylerinden topladıkları peynirleri açtıkları pazar yerlerinde satmaya başladılar. 

16 ve 18 yaşlarında yola çıktıklarında aile bütçesine katkı sağlamak isterken şimdi birçok ailenin geçim kaynakları haline gelmişlerdi. 

1996 yılına gelindiğinde 500 kiloluk ilk kazanlarını kurdular ve burada NT Ekremoğlu Süt ve Süt ürünlerinin de temelleri atılmış oldu. Satış konusunda çok başarılı olan gençler artık üretim süreçlerinde de başarılı olarak kendi markalarını büyütmek ülkeye faydalı hale gelmek istiyorlardı. 

NT Ekremoğlu’nun hedefi her zaman müşteriye en sağlıklı, katkısız, organik, lezzetli ürünü en uygun fiyata pazarlamak oldu. 

Üretim kapasitesi kurulduğu ilk günden beri her yıl artarak devam eder. 14 pazar yerine ek, 12 adet mağaza ile müşterilerinin taleplerini karşılamaya çalışır hale gelir. Sırasıyla, Küçükkuyu, Altınoluk, Ayvacık, Çanakkale, Akçay, Güre, Edremit, Zeytinli olmak üzere farklı ilçelerde mağazalarıyla memnuniyeti üst seviyede tutma gayretine devam eder. 

NT Ekremoğlu bugün, 50 Tonluk süt işleme kapasitesi, geniş ürün gamıyla ulusal çapta değer gören bir marka haline gelmiştir. 

Ailelerinden aldıkları ahlaki değerler ve çalışma erdemleri iki kardeşi üstün başarılara ulaştırdı. Çobanlık, madencilik, pazarcılık tecrübeleri onları büyük bir markanın yöneticileri haline getirdi. NT Ekremoğlu bugün 500 süt üreticisinin ve ailesinin ekonomisine katkı yapmaktadır.