Çağrı Merkezi: 0 (286) 712 18 17

Ekremoğlu Erzincan Tulum Peyniri

49,50 TL
55,00 TL
Stok Kodu STK-U-31
Marka Ekremoğlu
Tahmini Kargo Süresi 1-2 gün
Ürün Açıklaması

Peynirlerimizin üretim serüveni ürünlerimizin hammadesi olan sütün seçiminden başlıyor. Her peynirin farklı bir dokusu, nefaseti olduğunu biliyoruz. Tadı damağınızda kalan özel ürünler geliştirmek için de farklı yörelerden elde edilen sütleri uygun peynir üretimlerinde kullanıyoruz. 

Ekremoğlu Erzincan Tulum Peyniri, bölgenin en önemli değerlerinden biridir. Özellikle Pülümür bölgesinin yüksek rakımlı, soğuk sularından beslenen bitkilerle dolu yaylalarında otlayan koyun sütlerinden elde edilir. Ekremoğlu olarak 1990 yılından beri elde ettiğimiz tecrübelere dayanarak Kaz Dağlarının eteklerinde otlayan hayvanlardan elde ettiğimiz sütlerle peynirimizi imal ediyoruz. Erzincan Tulum Peynirinin yöresel lezzetini alabilmesi için geleneksel yöntemleri kullanıyoruz.  

Ürünümüz kendine has nefasete ve aromaya sahiptir. Özellikle sıcak lavaş veya pide ile birlikte yenildiğinde lezzeti artar.

Ayvacık bölgesinde bu ürüne depme peynir ya da testi peyniri de denir. 

 

UYARI!

Satın almakta olduğunuz ürün buzdolabında saklanmalıdır! Bu ürün alerjen içerebilir!

 

 

 

Yorumlar
Yorum Yap
KARGO İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

BİLGİLENDİRME!

 

 

EKREMOĞLU ÜRÜNLERİNİ EN TAZE, EN DOĞRU ŞEKİLDE TÜKETEBİLMENİZ İÇİN SİPARİŞLERİNİZİ PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ SİZLERE ULAŞTIRMAKTAYIZ!